Vardagar kl. 9:00-14:00 når ni oss på telefon:
070-6700787
E-post: info@smyckestillbehor.se
Smyckestillbehör i Pajala AB
Tannavägen 41
98431 Pajala
Telefontid vardagar: 9.00-14.00
070-6700787
E-post: info@smyckestillbehor.se
I vår pärlbutik hittar du pärlor, smyckestillbehör, halvädelstenar och annat material för smyckestillverkning, både billiga baspärlor och dyrare märkesvaror.
Detta set är perfekta för små projekt. Ett set innehåller 3 bitar av vardera färg: svart, cream och grå. Storlek per bit är ca 10x15cm. BeadBacking är ett utmärkt textilundelag för pärlbroderi mm. Materialet är ett slags stärkt filt i vackra, beständiga färger, styv nog för att ge stadga och hålla formen, men inte för hård för att sy i, varken för hand eller med maskin. Vänligen ha i åtanke att nyansernas intensitet kan variera en aning från leverans till leverans. Passar väldigt bra för att limma cabochoner på innan de ramas in med seed beads.
15 Pandahall 7366 BeadBacking mix, sample pack of 3x3 colours, 10x15 cm. https://smyckestillbehor.se/en/jewelry-supplies/fabrics-leather/beadbacking-mix-sample-pack-of-3x3-colours-10x15-cm/